Aktualności

 

TYGODNIE RIESLINGA

Wiosna sprzyja promocji niemieckiego Króla Win. Niemiecki Instytut Win specjalnie w Polsce organizuje w dniach 8-28 maja 2017 akcję „Tygodnie Rieslinga”, która umożliwi zainteresowanym udział w licznych degustacjach i warsztatach winiarskich.


Od wielu lat firma Riva jest w czołówce importerów i propagatorów win niemieckich, w tym oczywiście Rieslinga. Riva także aktywnie udostępni swoim klientom pokaźny asortyment swoich win.
Smak, jakość i aromat Rieslinga, to niepowtarzalna przyjemność. Przy tym Riesling idealnie pasuje do tradycyjnych polskich potraw.
Zapraszamy do spróbowania najlepszych Rieslingów.

REKOMENDACJA ZA JAKOŚĆ OFERTY I USŁUG DLA FIRMY RIVA

„Gościnność winem pisana”

Motto zaczerpnęliśmy z certyfikatu, który nadany nam został przez Polską Akademię Gościnności.

Przyznano nam to wyróżnienie za niekonwencjonalny styl propagowania wina i winiarstwa na rynku polskim. Doceniono szeroką perspektywę naszej działalności, wykraczającą poza normatyw wyniku ekonomicznego sprzedaży.

Tak więc dotychczasowy układ typu: dostawca – odbiorca nie będzie nas obowiązywał w naszych kontaktach. Właściciele firmy Anna i Jerzy Jurkiewicz zapraszają Państwa do gościnnego stołu, na którym królować będą wina niezwykle dbale dobrane pod Państwa wymogi. Niech oplecie nas atmosfera serdecznej przyjaźni i zaufania. Tylko wtedy Wasza satysfakcja z odkrywania nowych winiarskich marek i nasza praca będą miały sens.

 

WINA RIVA I AKCJE CHARYTATYWNE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„Filantrop Roku” 2007 w legnickim Hotelu Qubus

Gwiazda wieczoru Pan Ryszard Rynkowski, organizator Pani Maria Janusz – szefowa Stowarzyszenia „JUTRZENKA”. Uroczystą atmosferę spotęgowały wina niemieckie: Dornfelder, Regent i Riesling Spatlese.

„Filantrop roku” 2009

Obok niezrównanego Michała Bajora równie nieugięta szefowa Stowarzyszenia „Jutrzenka” Maria Janusz. Tym razem zachwyt wzbudziły portugalskie Monte da Mo i hiszpańska Valdueza.

 

FESTIWALE WIN NIEMIECKICH

Festiwal Win Niemieckich Warszawa – 21 maja 2009r.

Festiwal Win Niemieckich zgromadził dwudziestu czterech najlepszych producentów z Niemiec. Weinheimer Hof także należał do tej elity. Swoją obecność producent z Nahe i jego partner handlowy – „RIVA”, zaakcentowali medalową serią win z roku 2007. Orzeczono, że Grauburgunder Classic i Rieslingi nie miały sobie równych. I niech tak zostanie.

Willa Foksal – Festiwal win niemieckich marzec 2011

Najlepsi producenci win z NIEMIEC z a wśród nich i nasz partner handlowy BECKSTEINER WINZER. Zaprezentowaliśmy wspólnie najlepsze produkty, ale największe zainteresowanie wzbudził SCHWARZRIESLING (CZARNY RIESLING) w wydaniu KILIAN EXCLUSIVE. Wersja ROSE podbiła wszelkie podniebienia i okrzyknięto ją rewelacją. Pokazowe stanowisko winiarskie firm RIVA i Becksteiner Winzer. Pośrodku dyrektor firmy Martin Henrichs.

Festiwal win niemieckich 5.06.2013 Warszawa Willa Foksal

Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa w Warszawie, wraz z Ambasadą Niemiec ponownie zorganizowały przegląd najlepszych firm produkujących wino pochodzące z reprezentacyjnych okręgów apelacyjnych. Doskonałym miejscem pokazu był piękny obiekt Willi Foksal, a organizatorzy wręcz perfekcyjnie zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Winiarstwo niemieckie od lat dba wyłącznie o produkcję i nie obawia się konkurentów z ligi światowej. Udowadnia to zajmując coraz większe przestrzenie handlowe zarezerwowane dla najlepszych szczepów i roczników.

Nasz producent WEINHEIMER HOF z NAHE także od lat jest nagradzany najwyższymi tytułami za swoje ekskluzywne produkty. Zaproszeni eksperci i tłumnie przybyli miłośnicy win niemieckich wyróżnili nasze Rieslingi, a Riesling Trocken Spatlese uznali za bezkonkurencyjny. Także biały Weissburgunder Classic, okazał się najlepszy do szparagów. Panie oczywiście bez zastrzeżeń zaakceptowały półsłodkiego KERNERA. I znów w konkurencji win niemieckich RIVA pokazała swą siłę.

TOP 21 RIESLING

Można sobie tylko wymarzyć, aby wśród dwudziestu jeden uznanych za najlepsze rieslingi dostępne na polskim rynku, firma Riva umieściła aż pięć swoich win. Riesling Feinherb Spatlese, Riesling Halbtrocken, Riesling Classic, Riesling Auslese, Riesling Trocken – to arystokracja rieslinga, która uzależniła od siebie prawdziwych wyznawców białych win. Poniżej prezentujemy artykuł „TOP 21 Riesling” który ukazał się w „ŚWIAT WIN” nr 3-4/2011

POKAZ WIN WŁOSKICH REGION PIEMONTU WARSZAWA WRZESIEŃ 2012 HOTEL BRISTOL

 

Najbardziej uznane winiarnie, najwyższe apelacje i cenowy zawrót głowy takich win jak: BAROLO, BARBARESCO, NEBBIOLO. Nie mogło nas tam zabraknąć, wszak współpracujemy z takim potentatem jak PRODUTTORI di GOVONE.

Wina z królewskich winnic SABAUDII – TERRE SABAUDE – nie miały sobie równych. ARNEISBARBERANEBBIOLO w wersji SUPERIORE przyciągnęły tłumy próbujących smakoszy.
ARNEIS – panujący ród SABAUDII z rozmysłem przeznaczył najlepsze stoki ROERO na uprawę szczepu ARNEIS. Królowa Małgorzata Savoia uwielbiała to wspaniałe, arystokratyczne wino. ARNEIS jest zaliczony do win SUPERIORE.
NEBBIOLO – endemiczny szczep także ze stoków królewskich SABAUDII, zebrany w końcówce późnej jesieni, a więc skumulowany taninowo. Nigdzie w Piemoncie grona tego szczepu nie wydają tak wspaniałej jakości wina.
BARBERA – odbiega garbnikowo od króla win BAROLO, więc jest delikatniejsze i zawieszone smakowo pomiędzy słodyczą a kwasowością. Dobrze zbalansowane nie daje odczuć potęgi alkoholu.

 

PRACOWITA WIZYTA W WINIARNI PRODUTTORI di GOVONE

 

Właściciele firmy RIVA, a pośrodku Prezydent firmy PRODUTTORI di GOVONE. Wizytowaliśmy producenta głównie, aby wypróbować nowe roczniki i nowe typy win. Z satysfakcją zakontraktowaliśmy całą linię win z królewskich winnic SABAUDE – rodziny SAVOIA.
Biały ARNEIS i czerwone BARBERA i NEBBIOLO, są rozchwytywane na najbardziej wymagające i eleganckie stoły na świecie. A endemiczny szczep RUCHE z najwyższą apelacją z CASTAGNOLE MONFERRATO to jest sensacja na cały sezon naszej sprzedaży.

 

ZAMKOWE BACHANALIA ZAMEK RYN

Zamek Ryn listopad 2010

Doskonale schłodzone Riesling Halbtrocken oraz Riesling Spatlese skupiły natychmiast uwagę klientów. Ale gdy otworzyliśmy półsłodkiego Dornfelder Rotwein to od razu zaowocowało nagrodą publiczności festiwalowej.

W gotyckich piwnicach zamkowych trzykrotnie organizowaliśmy pokazy win portugalskich ze słynnym Monte da Mo i królem win hiszpańskich Valdueza. Natomiast niemieckie Weissburgunder i Grauburgunder zostały wypite do dna!

Zamek Ryn listopad 2015


Właściciele hotelu-zamku Ryn znowu z niezwykłym pietyzmem i dbałością o estetykę zorganizowali winiarskie konfrontacje. Tym razem wyeksponowaliśmy Królewskie Winnice Sabaudii z bezkonkurencyjnym białym Arneis i czerwonymi Barbera i Nebbiolo. Niemałe poruszenie wywołało czerwone Ruche di Castagnole Monferrato, które ma swoje stale miejsce w refektarzu Watykanu. Po niewczasie należy wspomnieć, że na ubiegłorocznych Bachanaliach 2014 specjalną nagrodę i Pierścień Komtura zdobyło wino z Hiszpanii Valdueza, które stale okupuje stoły królewskiego dworu hiszpańskiego.

ENOEXPO – KRAJOWE TARGI WIN 04-06 LISTOPAD 2015 KRAKÓW

Stało się regułą, że Kraków praktycznie zmonopolizował targi winiarskie w Polsce. Przy okazji targów Gastro-Food właśnie wina i ich producenci czują się tutaj wspaniale. Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Warszawie zdecydowała o stworzeniu wspólnego stoiska dla wcześniej wytypowanych, najlepszych producentów win z Niemiec. Nie mogło zabraknąć naszego producenta Weinheimer Hof, który bezapelacyjnie sięgnął po Złoty Medal Enoexpo w kategorii win białych półsłodkich ze swoim Riesling Spatlese. Jesteśmy pewni, że gdyby pozwolono nam zaistnieć w kategoriach win wytrawnych i półwytrawnych to Weinheimer Hof sięgnąłby po najwyższe trofea winami Riesling Trocken, Riesling Spatlese, czy też Grauburgunder Classic.

Pan Robert Makłowicz wielokrotnie wizytował nasze stoisko, wykazując żywe zainteresowanie jakością całego asortymentu win białych Weinheimer Hof. Obok właściciel firmy Riva – Jerzy Jurkiewicz dzierżący główne trofeum Enoexpo.

Przy stoisku producenci Weinheimer Hof, czyli Ulrich Pieroth senior z synem Philipem. Towarzyszą im właściciel firmy Riva Jerzy Jurkiewicz oraz gość specjalny Pan Robert Makłowicz.

„RUDENBAND” – Zakon Obroża Psa Gończego

Niemal 600 lat musiało upłynąć, aby formuła zakonu rycerskiego została aktywowana. Zasada wspierania się w sprawach słusznych, która była regułą rycerską i teraz także ma szczególne znaczenie. Członkowie zakonu mają obowiązek kultywowania ponadczasowych wartości i tradycji Rycerstwa oraz historii Piastów Śląskich. Jerzy Jurkiewicz – współwłaściciel firmy RIVA pełni w Zakonie zaszczytną funkcję Podczaszego. Członkowie Zakonu postanowili, że winem zakonnym będzie czerwony szczep DORNFELDER z dokomponowaną etykietą ORDERU ZAKONU.