Wina Riva BODEGAS CRISTO DE LA VEGA

Strona główna/BODEGAS CRISTO DE LA VEGA

Kastylia La Mancha to nie tylko największy region apelacyjny Hiszpanii. Jest to także największy region plantacji win na świecie.

Posiada on 450.000 ha winnic, z czego 165.000 ha przynależy do apelacji DENOMINACIÓN DE ORIGEN.

Cristo de la Vega ma swoje początki w 1955 roku, gdy w strukturę spółdzielni zrzeszyło się 25 dużych plantatorów. Następne trafione inwestycje w urządzenia, ale najbardziej w potencjał ludzki, ustawiły pozycję firmy bardzo wysoko. Teraz eksport asortymentów win przekroczył granicę pięciu kontynentów.

Szczęśliwe położenie regionu w głębi dolin, osłoniętych od wiatrów od Atlantyku i Morza Śródziemnego, stwarza optymalny klimat do upraw winorośli. Najbardziej znane białe odmiany to Airen, Verdejo, Moscatel, Chardonnay, Sauvignon Blanc. Do odmian czerwonych należą: Tempranillo, Merlot, Syrah, Garnacha (Grenache).

Ostatnio wprowadziliśmy nowoczesną serię win młodych – Camina. Różnorodność szczepów, ale także perfekcja procesu fermentacji czyni te wina atrakcyjnymi ze względu na koncepcję cen. Już wiemy, że wino białe Verdejo i wino czerwone Tempranillo i Cabernet Sauvignon dostąpiły bardzo wysokich ocen wśród naszych odbiorców.

Dla bardziej wyrafinowanych winiarzy mamy w ofercie słynną serię Siglo XX, a wśród niej leżakowane i dojrzewające w beczkach z dębu amerykańskiego: biały Airen oraz czerwone Crianza – Tempranillo i Barrica – Merlot, Cabernet Sauvignon.

Świetnie pracuje się nam z CRISTO DE LA VEGA, gdyż rzadko producent win potrafi dostosować swoją produkcję do wymogów dalekiego, bliżej nieokreślonego klienta polskiego.

Zobacz wybrane wina CRISTO DE LA VEGA:


SIGLO XX BARRICA 

SIGLO XX AIREN 

CAMINA VERDEJO 

CAMINA TEMPRANILLO

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem