Wina Riva POKAZ WIN WŁOSKICH REGION PIEMONTU WARSZAWA WRZESIEŃ 2012 HOTEL BRISTOL

Strona główna/Aktualności/POKAZ WIN WŁOSKICH REGION PIEMONTU WARSZAWA WRZESIEŃ 2012 HOTEL BRISTOL

Najbardziej uznane winiarnie, najwyższe apelacje i cenowy zawrót głowy takich win jak: BAROLOBARBARESCONEBBIOLO. Nie mogło nas tam zabraknąć, wszak współpracujemy z takim potentatem jak PRODUTTORI di GOVONE.

Wina z królewskich winnic SABAUDII – TERRE SABAUDE – nie miały sobie równych. ARNEIS – BARBERA – NEBBIOLO w wersji SUPERIORE przyciągnęły tłumy próbujących smakoszy.
ARNEIS – panujący ród SABAUDII z rozmysłem przeznaczył najlepsze stoki ROERO na uprawę szczepu ARNEIS. Królowa Małgorzata Savoia uwielbiała to wspaniałe, arystokratyczne wino. ARNEIS jest zaliczony do win SUPERIORE.
NEBBIOLO – endemiczny szczep także ze stoków królewskich SABAUDII, zebrany w końcówce późnej jesieni, a więc skumulowany taninowo. Nigdzie w Piemoncie grona tego szczepu nie wydają tak wspaniałej jakości wina.
BARBERA – odbiega garbnikowo od króla win BAROLO, więc jest delikatniejsze i zawieszone smakowo pomiędzy słodyczą a kwasowością. Dobrze zbalansowane nie daje odczuć potęgi alkoholu.

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem