Wina Riva PONTE DE LIMA

Strona główna/PONTE DE LIMA

Region Minho położony w północnej Portugalii posiada tylko jedną apelację D.O.C. jest nią VINHO VERDE, czyli WINO ZIELONE. Tę odmianę wina od lat firma Riva promuje na rynku polskim.

Po eksperymentach z innymi wytwórcami, zdecydowaliśmy się na współpracę z ADEGA PONTE DE LIMA. Jest to największy producent WINA ZIELONEGO w regionie, istniejący od 1959 roku. Wyróżnia się szczególnymi właściwościami gleby, wilgotności, klimatu,a także unikatowym szczepom winnym, które w sumie zapewniają doskonałą jakość WIN VERDE.

Szczególnie polecamy szczep LOUREIRO, który zakorzeniony na nadrzecznych tarasach RIBEIRA LIMA, zawsze gwarantuje wybitne wina.

Tajemnica VINHO VERDE tkwi w dodatkowym elemencie fermentacji jabłkowo-mlekowej, w trakcie której samoistnie wytwarza się dwutlenek węgla. W efekcie otrzymuje się orzeźwiające, mocne, lekko perliste wino.

WINO ZIELONE to właściwy trunek na upalne dni, przeznaczony do ryb, owoców morza, lekkich sałatek. Mocno schłodzone, podane malowniczo w przeźroczystym coolerze stanowi propozycję jako letni aperitif.

Zobacz wybrane wina PONTE DE LIMA:


VINHO VERDE ADAMADO


VINHO VERDE BRANCO


VINHO VERDE LOUREIRO

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem