Wina Riva PRODUTTORI di GOVONE PIEMONT

Strona główna/PRODUTTORI di GOVONE PIEMONT

Wreszcie cała winiarska Europa usłyszała oficjalny komunikat, że Włochy zajęły drugą pozycję na kontynencie w produkcji i sprzedaży win. Po raz pierwszy w historii wyprzedziły FRANCJĘ! Olbrzymi w tym udział REGIONU PIEMONT, który posiadając 43 okręgi apelacyjne D.O.C. – oraz 7 D.O.C.G ma decydujący wkład w ilość, ale nade wszystko w jakość produkowanych win.

PRODUTTORI di GOVONE – to 270ha bogatych w historię winnic, a także doskonale zarządzana spółdzielnia skupiająca 250 producentów szczepów winnych. Od roku 1959 konstruktorem tego przedsięwzięcia był GIOVANNI DALMASSO, wiodąca postać winiarstwa tego okręgu, który zdecydował o połączeniu schedy historycznej regionu z nowoczesnością technologii. Osiągnięty w 2008 roku CERTYFIKAT ISO9001 i poświadczony dokument jakości sanitarnej HACCP – otworzyły kapitalne bariery dla eksportu. Bez problemów lokuje się wina z GOVONE w NIEMCZECH, DANII, SZWAJCARII, KANADZIE, USA a nawet w CHINACH.

Charakterystyczne szczepy Piemontu to: Nebbiolo, Barbera, DOLCETTO, Arneis, Favorita. W granicach działalności Govone leżą słynne winnice należące od blisko 500 lat do rodziny królewskiej Sabaudii – Savoia. Zostały one uhonorowane wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Znak firmowy Terre Sabaude to sygnał dla koneserów, aby wina z tej serii: ROERO-ARNEIS, BARBERA, NEBBIOLO traktować z najwyższą atencją. Przebojem Piemontu, a tym samym GOVONE są najwyższej klasy: BAROLO, BARBARESCO, NEBBIOLO. Marki te to wizytówka Piemontu, ale firma Riva gwarantuje najwyższą jakość arystokratycznego Barolo i potężnego Barbaresco specyficznie leżakowanego.

Ale to nie koniec niespodzianek. Podczas ostatniej podróży do Włoch odkryliśmy bardzo rzadki szczep: RUCHE (albo ROUCHEF). Także dla was będzie on osiągalny z najlepszego siedliska CASTAGNOLE MONFERRATO i to w apelacji D.O.C.G . Odnajdziecie go w winie Ruche di Castagnole Monferrato . Nigdy nie zapomnicie bukietu i smaku smażonej konfitury różanej.

W podróży przez smaki win czerwonych zatrzymuj się przy Terre Sabaude: Arneis, Nebbiolo, Barbera. Witajcie w PIEMONCIE!

Zobacz wybrane wina PRODUTTORI di GOVONE:BAROLO


BARBARESCO


RUCHE di CASTAGNOLE MONFERRATO


NEBBIOLO dALBA

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem