Wina Riva WEINHEIMER HOF

Strona główna/WEINHEIMER HOF

Winiarnia Weinheimer Hof leży w granicach okręgu apelacyjnego Nahe. Region ten, to perła w koronie oparta o Ren i Mozelę – jednak to właśnie z Nahe pochodzi cała arystokracja win białych.
Blisko 77% upraw stanowią wina białe: szczepy Riesling, Rivaner, Kerner, Grauburgunder, Weissburgunder, Müler-Thurgau. Pozostałe 23% to szczepy win czerwonych: Dornfelder, Regent, Spatburgunder. Chłodny, kontynentalny klimat Niemiec wyznacza granicę upraw winorośli, która leży blisko 51o szerokości geograficznej – co na półkuli północnej stanowi zaporę klimatyczną dla upraw tego typu

Odwiecznym kłopotem Izby Winiarskiej RHEINLANDU i PALATYNATU jest wspaniała jakość win produkowanych przez WEINHEIMER HOF, a co za tym idzie niezliczona ilość medali i nagród przyznawana corocznie.

Słodki Riesling Auslese 2007 zdobył złoty medal narodowy za najlepszy Riesling tej kategorii w Niemczech. Riesling Trocken Spatlese, Riesling Halbtrocken i Riesling Feinherb zawsze są na szczycie zainteresowań wielbicieli Rieslinga w całej Europie, a także na innych kontynentach. Absolutna uniwersalność szczepu Riesling pozwala kreować zarówno wina extra-wytrawne, jak i słodkie.

Geneza rodu winiarskiego Pieroth ma swoje korzenie w XVIII-tym wieku. Jako wyznawcy ruchu reformy religijnej Kalwina w Francji, byli zmuszeni szukać schronienia w czasie krwawego pogromu Hugenotów poza granicami swojej ojczyzny. Salwowali się ucieczką na tereny dzisiejszych Niemiec.

W księdze kościelnej Rümmelsheim – Andreas Pieroth został opisany jako dworzanin na zamku Layen już w 1764 roku. Od tego czasu wiele śladów w kronikach i dokumentach historycznych świadczy o tej rodzinie jako o rolnikach i specjalistach w uprawie winorośli. Przełomowym wydarzeniem był ślub w 1855 roku, gdy Mathias Pieroth poślubił Suzanne Weinheimer. Młoda pani w posagu wniosła urodzajne stoki pod zasadzenia winorośli na terenach wokół zamku Layen. Jak mówią dokumenty, właśnie te tereny będące lennem dziedzicznym, zostały odkupione w roku 1802 od hrabiego Eltz. Można powiedzieć, że od tego wydarzenia rozpoczęła się saga winiarskiego rodu Pieroth.

Od roku 1969 winnice i winiarnia zarządzane są przez Pana Ulricha Pieroth, który ustawicznie powiększa powierzchnię pól zasadzenia winorośli. Ale co najważniejsze, jego zasadą staje się produkcja win o najwyższych parametrach jakościowych. W roku 1971 aby upamiętnić znaczącą rolę mariażu z rodziną Weinheimer, właściciel decyduje się przyjąć nazwę przedsiębiorstwa Weinheimer Hof!

Najlepsze restauracje świata nie mogą obyć się bez białych win z Niemiec. Całą paletę dań kulinarnych można połączyć z winami białymi Riesling, Grauburgunder, Weissburgunder.

Zobacz wybrane wina WEINHEIMER HOF:


GRAUBURGUNDER
 
 


WEISSBURGUNDER
 
 

RIESLING HALBTROCKEN SPATLESE

DORNFELDER ROTWEIN TROCKEN
 

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem